Kargo ve Teslimat Bilgileri

Kargo Hakkında
Kargo ve Teslimat Bilgileri 


Siparişim elime ne zaman ulaşır?


Orjinalfordparca.com, sitemizden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme / fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Sipariş onayının, uygun şekilde gerçekleşmesi halinde, siparişler, kargoya teslim edildikten sonra İstanbul içine en geç 2 iş günü, İstanbul dışına en geç 3 iş günü içinde ulaştırılacaktır. Kargo şubesi olmayan yerlerde teslimat süresi uzayabilir.


Hafta sonu Siparişleri 


Hafta içi 14:00'den sonra verilen siparişler, ertesi gün, cumartesi 12.00'ten sonra verilen siparişler ise pazartesi günü işleme alınır. Pazar günleri kargo teslimatı yapılmamaktadır.


Stok Sorunları


Verdiğiniz siparişlerde, stoklarımızda nadiren de olsa bulunmayan ürünler yüzünden gecikmeler yaşanabilir. Bu gibi durumlarda irtibat telefonlarınızdan veya e-postanızdan mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz.


Adres Bilgileri


Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız. Hatta varsa adresinizin tarif bilgilerini de bu bölüme yazabilirsiniz. (Örnek: Karakolun yanından girince üçüncü sokak v.b. gibi)


Kapıda Ödeme


Kapıda ödeme seçeneği ile alış veriş yapan müşterilerimizden, neden belirtmeksizin ürün gönderilmeden önce kapora isteme hakkımız saklıdır. Ayrıca, Kapıda Ödeme seçeneği ile alış-veriş yapan müşterilerimizden telefon ile arayarak teyit almaktayız. Bir nedenden ötürü, telefon ile teyit alamadığımız / ulaşamadığımız müşterilerin siparişleri gönderilmeyecektir.


Kargo Ücretleri


Kargo ücretleri siparişindeki ürün/ürünlerin ağırlık/desi oranlarına göre değişiklik göstermektedir. "Ücretsiz Kargo" geçen ürünlerin kargosu bedelsiz olarak gönderilir. Ancak aynı sipariş içerisinde şayet "Kargo Alıcıya Ait" ibaresi olan ürün var ise, kargo ücreti alıcı tarafından karşılanacaktır. 


350 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedeli orjinalfordparca.com a aittir. Kaporta aksamı ve açıklama bölümünde ki "Kargo Alıcıya Aittir" ibareleri geçen ürünlerde, sipariş tutarına bakılmaksızın "Kargo Alıcı Ödemeli" olarak gönderilecektir.


"Kapıda Ödeme" gönderim seçeneğinde sipariş tutarınıza ek olarak 5 (Beş) TL kapıda ödeme ek ücreti eklenecektir. Ayrıca Kapıda Ödeme seçeneğinde ödeme "Nakit" olarak tahsil edilir. "Kredi Kartı" geçerli değildir.